Son Haberler

Aylık Arşiv: Ocak 2017

Ülkenizin Sizin İçin Neden Özel Bir Yer Olduğunu Yazınız.

Ülkenizin Sizin İçin Neden Özel Bir Yer Olduğunu Kısaca Yazınız. Ülkem benim için çok özeldir. Çünkü, ülkem çok güzel ve ülkemde dilediğim gibi özgür bir şekilde yaşıyorum. Ayrıca ülkemin bu günlere gelebilmesi uğruna binlerce şehit verilmiştir. bu yüzden ülkem benim için önemlidir. Etiket:ülkenizin sizin için neden özel bir yer olduğunu yazınız Devamını Oku »

Yuvanız Niçin Sizin İçin Özeldir?

Yuvanız Niçin Sizin İçin Özeldir? Kısaca Yuvam benim için özeldir. Çünkü, zamanımın büyük çoğunluğunu yuvamda geçiriyorum. Yuvamda yatıp kalkıyorum, yemek yiyorum, annem babamla özel konuları konuşuyorum. Bu yüzden yuvam benim için çok özeldir. Devamını Oku »

Benim Eşsiz Yuvam Teması Düşünelim-Yapalım 2. Sınıf Evren Yayınları

2. Sınıf Evren Yayınları 2. Çalışma Kitabı Cevapları DERS KİTABI Sayfa 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 10, 101 A. Aşağıdaki cümlelerin cevaplarını, verilen sözcükler içinden bulup bulmacaya yerleştiriniz. 1. Eğitim hizmeti veren kişi. 2. Sağlık hizmeti veren, hastaları muayene eden kişi. 3. Bir hava taşıtını kullanan görevli. 4. Elbise diken kişi. 5. Şehirlerde güvenliğimizi sağlayan görevli. 6. Yangın ... Devamını Oku »

Benim Eşsiz Yuvam Teması Öğrendiklerim 2. Sınıf Evren Yayınları

2. Sınıf Evren Yayınları 2. Çalışma Kitabı Cevapları DERS KİTABI Sayfa 92 Bu kavramlardan istediklerinizi kullanarak çalışma kitabınıza bir öykü yazınız. Çalışma Kitabı Sayfa 72 1. Ders kitabınızdaki kavram ağacında verilen sözcüklerin bazılarından yararlanarak bir öykü yazınız. Bir adam yolda giderken bir spor yapan küçük bir çocuk görmüş. Hemen meraklı meraklı çocuğun yanına gitmiş ve bu yaşta neden spor yaptığını sormuş. Çocuk, ... Devamını Oku »

Benim Yuvam, Türkiyem Etkinlikleri 2. Sınıf Evren Yayınları

2. Sınıf Evren Yayınları 2. Çalışma Kitabı DERS KİTABI Sayfa 90 Yuvanız niçin sizin için özeldir? Yuvam benim için özeldir. Çünkü, zamanımın çoğunu yuvamda geçiriyorum. Yuvamda yatıp kalkıyorum, yemek yiyorum, annem babamla özel konuları konuşuyorum. Bu yüzden özeldir. Çalışma Kitabı Sayfa 71 1. İstenen bilgileri yazarak evinizin bulunduğu yeri belirtiniz. Her halkayı ayrı bir renge boyayınız. 2. Ülkenizin sizin için neden ... Devamını Oku »

Doğal Afetler Etkinlikleri 2. Sınıf Evren Yayınları

2. Sınıf Evren Yayınları 2. Çalışma Kitabı DERS KİTABI Sayfa 90 Resimdeki hangi doğal afettir? Resimdeki binalardan bazılarının depremde yıkılmasında bazılarının yıkılmamasında insanların ne gibi etkileri vardır? Resimdeki doğal afet depremdir. Bu binaların bazıları sağlam yapılmıştır, yapılırken kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Bu yüzden ayakta durmaktadırlar. Bazıları ise kalitesiz malzemelerden yapılmıştır. Bu yüzden yıkılmışlardır. Çalışma Kitabı Sayfa 70 Boşlukları doldurunuz. Devamını Oku »

Tatil Planım Etkinlikleri 2. Sınıf Evren Yayınları

2. Sınıf Evren Yayınları 2. Çalışma Kitabı DERS KİTABI Sayfa 88-89 Mehtap, yaz tatili için plan yapıyor. Ailesine planını anlatıyor. Siz, hafta sonu ve yarıyıl tatili için plan yapmış mıydınız? Peki, yaz tatilinizi planladınız mı? Evet yapmıştım. Hafta sonunda ve yarıyıl tatilinde sinemaya ve çarşıda gezmeyi planladım Yaz tatilinde ise bol bol denize gitmeyi, ayrıca köyde oturan amcamgili de ziyaret ... Devamını Oku »

Scroll To Top