Son Haberler

Aylık Arşiv: Aralık 2016

Şehzadelerin Yetiştirildiği Mektebe Ne Denir

Şehzadelerin Yetiştirildiği Mektebe Ne Ad Verilir Kısaca Şehzadegan Mektebi…Şehzâdegân Mektebi (Mekteb-i Âli) okulunda daha önce hanedan üyeleri ve Osmanlı Devleti’nin ileri gelenlerinin çocukları eğitim görürken, daha sonra ağırlıklı olarak şehzadeler eğitim almaya başlamışlardır. Etiket:Şehzadegan MektebiŞehzadelerin yetiştiği mektebeosmanlıda şehzadelerin yetiştirildiği 3 ilşehzadelerin yetiştiğişehzadelerin yetiştirildiği illerşehzadelerin yetiştirildiği mektep Devamını Oku »

Et Tırnaktan Ayrılmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Et Tırnaktan Ayrılmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Abimle tartışmama rağmen onunla ilişkimi kesmedim. Ne olursa olsun o benim annem ve ben onu sevmeye devam ediyorum. Etiket:davulun sesi uzaktan hos gelir davraniset tırnaktan ayrılmaz davranisEt tırnaktan ayrılmaz ile ilgili davranışet tırnaktan ayrılmaz atasözünün uygun bir davranışet tırnaktan ayrılmaz davranışıatasözlerine uygun bir davranışet tırnaktan ayrılmaz cümleet tirnaktan ayrilmaz uygun bir ... Devamını Oku »

Davulun Sesi Uzaktan Hoş Gelir Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Davulun Sesi Uzaktan Hoş Gelir Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Türkçe dersini bu kadar hafife almama gerekirdi. Hiçbir işi hafife almam. Halbuki bu sınavın kolay geçeceğini düşünmüştüm. Etiket:davulun sesi uzaktan hos gelir davranisidavulun sesi uzaktan hoş gelir ile ilgili davranisdavulun sesi uzaktan hoş gelir ile ilgili cümlelerdavulun sesi uzaktan hoş gelir atasözüne uygun davranışdavulun sesi uzaktan hoş gelir uygun ... Devamını Oku »

Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

 Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Sınava çok çalışıp 100 puan aldım. Sınıf içerisinde ve dışında düzenli olmamdan dolayı sınıf başkanı ben oldum. Etiket:ne ekersen onu biçersin davranisne ekersen onu biçersin davranışıne ekersen onu bicersin uygun davranisne ekersen onu biçersin atasözünün uygun bir davranışne ekersen onu biçersin ile davranışne ekersen onu bicersin bir davranisNe ekersen onu ... Devamını Oku »

Tek Kanatla Kuş Uçmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Tek Kanatla Kuş Uçmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Tek başıma buzdolabını kaldıramam. Anca senle beraber o dolabı taşıyabiliriz. Yanımda babam olmadan hiçbir zaman araba kullanmam. Etiket:tek kanatla kuş uçmaz davranışıtek kanatla kus ucmaz davranisTek kanatla kuş uçmaz ile ilgili davranıştek kanatli kus ucmaz davranistek kanatla kus ucmaz atasözü ne uygun davranistek kanatla kus ucmaz cümletek kanatla kuş uçmaz ... Devamını Oku »

Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Tam okula alışmışken başka bir okula geçmek çok saçma. Düğün tarihi belirledikten sonra ayrılık haberi bizi çok özdü. Etiket:irmaktan gecerken at degistirilmez davranisırmaktan geçerken at değiştirilmez cümleırmaktan geçerken at değiştirilmez davranışıırmaktan geçerken at değiştirilmez ile ilgili davranisırmaktan geçerken at değiştirilmez atasözünün uygun bir davranışırmaktan geçerken at değiştirilmez örnekırmaktan geçerken at ... Devamını Oku »

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Yapamayacağım şeyler için asla söz vermem. Laf etmeyi bırakıp hemen işin ucundan tutmalıyım. Etiket:Lafla peynir gemisi yürümez davranışLafla peynir gemisi yürümez ile ilgili davranışlafla peynir gemisi yürümez cümlelafta peynir gemisi yürümez davranışlafla peynir gemisi yurumez davranisilafla peynir gemisi yürümez ile ilgili cümlelerLafla peynir gemisi yürümez atasözü ile ilgili davranışlafla peynir ... Devamını Oku »

5. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Atasözü Sevgisi Metni Soruları ve Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe çalışma kitabı, sayfa 101, 102, 103, 104, 105 1. Etkinlik Metindeki küçük çocuğun söyledi¤i atasözlerini bulup aşağıdaki tabloya yaz›n. Anlamını bildiklerinizin karşısına işaret koyun. 2. Etkinlik Metin kahramanları ile metinde bahsedilen kişileri belirleyerek “X” ile işaretleyin. Hikâyede bahsedilen kişilerin özelliklerinden bir tanesini yazın. 3. Etkinlik 4. Etkinlik Hikâyedeki yaşlı amcanın aşağıdaki atasözlerini hangi duruma karşılık ... Devamını Oku »

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Atasözüne Uygun Bir Davranış

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Atasözüne Uygun Bir Daranış Yazınız Eskisi gibi ödevimi anneme yaptırmıyorum. Ödevlerimi kendim yapıyorum. Bu işi tek başıma halledebilme zamanım geldi. Etiket:taşıma su ile değirmen dönmez davranıştaşıma su ile değirmen olmaz cümleTaşıma su ile değirmen dönmez davranisitaşıma su ile değirmen dönmez ile ilgili davranıştaşıma su ile değirmen olmaz davranıştasima su ile degirmen donmez atasozunun davranisitasima su ... Devamını Oku »

“Ağaca Çıkan Keçinin Dala Bakan Oğlağı Olur” Atasözüyle Aynı Anlama Gelen Atasözü

“Ağaca Çıkan Keçinin Dala Bakan Oğlağı Olur” Atasözüyle Aynı Anlama Gelen Atasözünü Yazınız Ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur; Çocuklar ana ve babalarından, küçükler büyüklerinden gördüklerini yapmaya özenirler. Cevap: Mum dibine ışık vermez. Çünkü, her iki atasözünde de ailedeki benzerlik anlatılmaktadır. Etiket:ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur atasözünün zıt anlamlısıağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur zit anlamlisiağaca ... Devamını Oku »

Scroll To Top