Son Haberler

Aylık Arşiv: Aralık 2016

Şehzadelerin Yetiştirildiği Mektebe Ne Denir

Şehzadelerin Yetiştirildiği Mektebe Ne Ad Verilir Kısaca Şehzadegan Mektebi…Şehzâdegân Mektebi (Mekteb-i Âli) okulunda daha önce hanedan üyeleri ve Osmanlı Devleti’nin ileri gelenlerinin çocukları eğitim görürken, daha sonra ağırlıklı olarak şehzadeler eğitim almaya başlamışlardır. Devamını Oku »

Et Tırnaktan Ayrılmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Et Tırnaktan Ayrılmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Abimle tartışmama rağmen onunla ilişkimi kesmedim. Ne olursa olsun o benim annem ve ben onu sevmeye devam ediyorum. Etiket:et tırnaktan ayrılmaz davranisdavulun sesi uzaktan hos gelir davranisEt tırnaktan ayrılmaz ile ilgili davranışet tırnaktan ayrılmaz ile davranışet tırnaktan ayrılmaz örnek davranışlarıet tırnaktan ayrılmaz nasıl bir davranışEt tırnaktan Ayrılmaz davranışı nediret tırnaktan ayrılmaz ... Devamını Oku »

Davulun Sesi Uzaktan Hoş Gelir Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Davulun Sesi Uzaktan Hoş Gelir Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Türkçe dersini bu kadar hafife almama gerekirdi. Hiçbir işi hafife almam. Halbuki bu sınavın kolay geçeceğini düşünmüştüm. Etiket:davulun sesi uzaktan hoş gelir davranış örneğidavulun sesi uzaktan hoş gelir ile ilgili davranisdavulun sesi uzaktan hos gelir davranisidavulun sesi uzaktan hoş gelir anlamında davranişDavulun sesi uzaktan hoş gelir atasözü ile ilgili ... Devamını Oku »

Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

 Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Sınava çok çalışıp 100 puan aldım. Sınıf içerisinde ve dışında düzenli olmamdan dolayı sınıf başkanı ben oldum. Etiket:ne ekersen onu biçersin davranisne ekersen onu biçersen davranışlarıne ekersen onu biçersin davranışıne ekersen onu biçersin davranış cumlesine ekersen onu bicersin bir davranisne ekersen onu biçersin nasıl bir davranişNe ekersen onu biçersin parçalarını ... Devamını Oku »

Tek Kanatla Kuş Uçmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Tek Kanatla Kuş Uçmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Tek başıma buzdolabını kaldıramam. Anca senle beraber o dolabı taşıyabiliriz. Yanımda babam olmadan hiçbir zaman araba kullanmam. Etiket:Tek kanatla kuş uçmaz ile ilgili davranıştek kanatla kus ucmaz davranistek kanatla kuş uçmaz davranışıtek kanatli kus ucmaz davranistek kanatla kuş uçmaza eş davranışlarıtek kanatla kys ucmaz davranis bicimitek kanatlı kuş uçmaz atasözüne ... Devamını Oku »

Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Tam okula alışmışken başka bir okula geçmek çok saçma. Düğün tarihi belirledikten sonra ayrılık haberi bizi çok özdü. Etiket:irmaktan gecerken at degistirilmez davranisırmaktan geçerken at değiştirilmez ile ilgili davranisırmaktan geçerken at değiştirilmez davranışlarıırmaktan geçerken at değiştirilmez uygun davranisırmaktan geçerken at değiştirilmez örnekırmaktan gecerken at degiştirilmez anlamına uygun davranışırmaktan geçerken at ... Devamını Oku »

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Yapamayacağım şeyler için asla söz vermem. Laf etmeyi bırakıp hemen işin ucundan tutmalıyım. Etiket:Lafla peynir gemisi yürümez davranışlafla peynir gemisi yürümez ata sozune uygun bidavraniz yazmaklafla peynir gemisi yürümez ile davranışlafla peynir gemisi yurumez davranisilafla peynir gemisi yürümez ile ilgili cümlelerlafla peynir gemisi yüzmrz ile alakalı davranışLafla peynir gemisi yürümez ... Devamını Oku »

5. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Atasözü Sevgisi Metni Soruları ve Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe çalışma kitabı, sayfa 101, 102, 103, 104, 105 1. Etkinlik Metindeki küçük çocuğun söyledi¤i atasözlerini bulup aşağıdaki tabloya yaz›n. Anlamını bildiklerinizin karşısına işaret koyun. 2. Etkinlik Metin kahramanları ile metinde bahsedilen kişileri belirleyerek “X” ile işaretleyin. Hikâyede bahsedilen kişilerin özelliklerinden bir tanesini yazın. 3. Etkinlik 4. Etkinlik Hikâyedeki yaşlı amcanın aşağıdaki atasözlerini hangi duruma karşılık ... Devamını Oku »

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Atasözüne Uygun Bir Davranış

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Atasözüne Uygun Bir Daranış Yazınız Eskisi gibi ödevimi anneme yaptırmıyorum. Ödevlerimi kendim yapıyorum. Bu işi tek başıma halledebilme zamanım geldi. Etiket:taşıma su ile değirmen dönmez davranışTaşıma su ile değirmen dönmez davranisitaşıma su ile değirmen dönmez ile ilgili davranıştaşıma şu ile değirmen dönmez uygun davranıştaşıma su ile degirmen donmez ile ilgili uygun davranistaşıma su ile değirmen ... Devamını Oku »

“Ağaca Çıkan Keçinin Dala Bakan Oğlağı Olur” Atasözüyle Aynı Anlama Gelen Atasözü

“Ağaca Çıkan Keçinin Dala Bakan Oğlağı Olur” Atasözüyle Aynı Anlama Gelen Atasözünü Yazınız Ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur; Çocuklar ana ve babalarından, küçükler büyüklerinden gördüklerini yapmaya özenirler. Cevap: Mum dibine ışık vermez. Çünkü, her iki atasözünde de ailedeki benzerlik anlatılmaktadır. Etiket:acı çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur atasözünün aynı anlama gelen balıklı olanı sineği Bağdattan gelir olur mu ... Devamını Oku »

Scroll To Top