Son Haberler

Aylık Arşiv: Aralık 2016

Şehzadelerin Yetiştirildiği Mektebe Ne Denir

Şehzadelerin Yetiştirildiği Mektebe Ne Ad Verilir Kısaca Şehzadegan Mektebi…Şehzâdegân Mektebi (Mekteb-i Âli) okulunda daha önce hanedan üyeleri ve Osmanlı Devleti’nin ileri gelenlerinin çocukları eğitim görürken, daha sonra ağırlıklı olarak şehzadeler eğitim almaya başlamışlardır. Devamını Oku »

Et Tırnaktan Ayrılmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Et Tırnaktan Ayrılmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Abimle tartışmama rağmen onunla ilişkimi kesmedim. Ne olursa olsun o benim annem ve ben onu sevmeye devam ediyorum. Etiket:davulun sesi uzaktan hos gelir davraniset tırnaktan ayrılmaz davranisEt tırnaktan ayrılmaz ile ilgili davranışet tırnaktan ayrılmaz Devamını Oku »

Tek Kanatla Kuş Uçmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Tek Kanatla Kuş Uçmaz Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Tek başıma buzdolabını kaldıramam. Anca senle beraber o dolabı taşıyabiliriz. Yanımda babam olmadan hiçbir zaman araba kullanmam. Etiket:tek kanatla kus ucmaz davranistek kanatla kuş uçmaz davranışıTek kanatla kuş uçmaz ile ilgili davranıştek kanatla kus ucmaz atasözüne uygun davranis Devamını Oku »

Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Tam okula alışmışken başka bir okula geçmek çok saçma. Düğün tarihi belirledikten sonra ayrılık haberi bizi çok özdü. Etiket:irmaktan gecerken at degistirilmez davranisırmaktan geçerken at değiştirilmez cümleırmaktan geçerken at değiştirilmez davranışıırmaktan geçerken at değiştirilmez ile ilgili davranisırmaktan geçerken at değiştirilmez Devamını Oku »

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazın

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Atasözüne Uygun Bir Davranış Yazar mısınız Yapamayacağım şeyler için asla söz vermem. Laf etmeyi bırakıp hemen işin ucundan tutmalıyım. Etiket:Lafla peynir gemisi yürümez davranışLafla peynir gemisi yürümez ile ilgili davranışlafta peynir gemisi yürümez davranışlafla peynir gemisi yürümez örnek Devamını Oku »

5. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Atasözü Sevgisi Metni Soruları ve Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe çalışma kitabı, sayfa 101, 102, 103, 104, 105 1. Etkinlik Metindeki küçük çocuğun söyledi¤i atasözlerini bulup aşağıdaki tabloya yaz›n. Anlamını bildiklerinizin karşısına işaret koyun. 2. Etkinlik Metin kahramanları ile metinde bahsedilen kişileri belirleyerek “X” ile işaretleyin. Hikâyede bahsedilen kişilerin özelliklerinden bir tanesini yazın. 3. Etkinlik 4. Etkinlik Hikâyedeki yaşlı amcanın aşağıdaki atasözlerini hangi duruma karşılık ... Devamını Oku »

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Atasözüne Uygun Bir Davranış

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Atasözüne Uygun Bir Daranış Yazınız Eskisi gibi ödevimi anneme yaptırmıyorum. Ödevlerimi kendim yapıyorum. Bu işi tek başıma halledebilme zamanım geldi. Etiket:taşıma su ile değirmen dönmez davranıştaşıma su ile değirmen olmaz cümleTaşıma su ile değirmen dönmez davranisitaşıma su ile değirmen dönmez ile ilgili davranıştaşıma su ile değirmen olmaz davranıştasima su ile degirmen donmezz Devamını Oku »

“Ağaca Çıkan Keçinin Dala Bakan Oğlağı Olur” Atasözüyle Aynı Anlama Gelen Atasözü

“Ağaca Çıkan Keçinin Dala Bakan Oğlağı Olur” Atasözüyle Aynı Anlama Gelen Atasözünü Yazınız Ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur; Çocuklar ana ve babalarından, küçükler büyüklerinden gördüklerini yapmaya özenirler. Cevap: Mum dibine ışık vermez. Çünkü, her iki atasözünde de ailedeki benzerlik anlatılmaktadır. Etiket:ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur atasözünün zıt anlamlısıağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olurağaca çıkan keçinin ... Devamını Oku »

Scroll To Top