Son Haberler

Aylık Arşiv: Kasım 2016

Şifa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Şifanın Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Yazınız Şifa kelimesinin eş anlamlısı deva kelimesidir. Şifa ile deva aynı anlamdadır. Mesela, “Doktorların hiç biri hastalığa bir şifa bulamadılar” ile “Doktorların hiç biri hastalığa bir deva bulamadılar” cümleleri aynı anlamdadır. Etiket:şifanın eş anlamlısışifa es anlamışifa eş anlamlısifa es anlanlişifa nın eş anlamlı Devamını Oku »

Atatürk’ün Yolculuğa Başladığı Tarihle Son Noktaya Ulaştığı Tarih Arasın­daki Süre

Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğa başladığı tarihle son noktaya ulaştığı tarih arasın­da ne kadar süre geçtiğini belirleyin. Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğa başladığı tarih: (16 Mayıs 1919) Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğunun bitiş tarihi; (27 Aralık 1919) Bu iki sura arasındaki zaman ise 7 ay 10 gün kadardır. Etiket:atatürkün yolculuğuyla basladığı son noktaharitaya göre Atatürkün yolculuğa başladığı tarihten son noktaya ulaştığı tarihi arasında ne kadar ... Devamını Oku »

Komşu Köpeği Komşuya Ürümez Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Komşu Köpeği Komşuya Ürümez Atasözünün Anlamı Nedir Komşudaki uygunsuz kişi, başkalarını incitse de komşusunu rahatsız etmez anlamına gelir. Etiket:komşu köpeği komşuya ürümezkomsu kopegi komsuya üremezkomşu köpeği komşuya ürümez anlamikomşu köpeği komşuya ürümez atasözü anlamıkomsunun kopegi komsuya üremezkomşu köpeği komşuya ürümez atasözünün anlamıkomşunun köpeği komşuya ürümezkomşu köpeği komsuya üremez atasözünün anlamıkomsu kopegi komsuya urumez atasozunun anlami nedirkomşu köpeği komşuya üremez anlamı Devamını Oku »

Komşuda Pişer Bize De Düşer Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Komşuda Pişer Bize De Düşer Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Çevremizdekiler, yakınlarımız iyi, güzel ve büyük şeyler elde edebilirler. Böyle bir durumda, onlardan bizim de yararlanma olasılığımız olur. Etiket:komşuda pişer bizede düşerkomşuda pişer bizede düşer atasözünün anlamıkomşuda pişer bizede düşer ile ilgili cümlelerkomşuda pişer bize de düşer anlamıkomşuda pişer bizede düşer atasözü ile ilgili cümlelerkomşuda pişer bizede düşer atasözü ile ilgili ... Devamını Oku »

Hayır Dile Komşuna Hayır Gelir Başına Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Hayır Dile Komşuna Hayır Gelir Başına Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Kişinin kardeşi için yaptığı dua, kendisi içinde geçerlidir. Kişi başkaları için dualarda veya iyi dileklerde bulunursa, başkaları da onun için iyi dileklerde bulunurlar anlamına gelir. Etiket:Hayır dile komşuna hayır gelir başına atasözünün anlamıhayir dile komsuna hayir gelir basina anlamı kısaca Devamını Oku »

Ev Alma Komşu Al Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Ev Alma Komşu Al Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Bir kimse bir ev alacağı zaman önce komşulara bakmalıdır. Çünkü, alacağı ev iyi bile olsa komşuların yüzünden o evde huzurlu bir yaşam süremez. Etiket:ev alma komşu al atasözünün anlamı nedirev alma komşu alEv alma komşu al atasözü açEv alma komşu al atasözünün açıklamasıEv alma komşu al atasözünün anlamıev alma komşu al ın ... Devamını Oku »

Kafa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Kafanın Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Kafa kelimesinin eş anlamlısı baş kelimesidir. Baş ile kafa aynı anlama gelmektedir. Mesela, başında saç yok ile kafasında saç yok cümleleri aynı anlamdadır. Etiket:kafa eş anlamlısıkafa kelimesinin eş anlamlısıkafanın eş anlamlısı nedirkafa eş anlamlısı nedirkafanın eş anlamlısıKafa es anlamikafanın eş anlamıkafa eşkafa kelimesinin eş anlamlısı nedirkafa eşanlamı Devamını Oku »

Zor Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Zorun Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Zor kelimesinin birçok eş anlamlısı vardır. Bunlar; Çetin, elem, keder, tasa, kahır, ağıt kelimeleridir. Saydığımız tüm kelimeler zor kelimesinin eş anlamlısıdır. Etiket:zor eş anlamlısızor kelimesinin eş anlamlısı nedirzor kelimesinin eş anlamlısızor es anlami nedirzor eş anlamlısı nedirzor un eş anlamlısı nedir Devamını Oku »

Scroll To Top