Son Haberler

Aylık Arşiv: Kasım 2016

Şifa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Şifanın Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Yazınız Şifa kelimesinin eş anlamlısı deva kelimesidir. Şifa ile deva aynı anlamdadır. Mesela, “Doktorların hiç biri hastalığa bir şifa bulamadılar” ile “Doktorların hiç biri hastalığa bir deva bulamadılar” cümleleri aynı anlamdadır. Etiket:şifanın eş anlamlısı Devamını Oku »

Atatürk’ün Yolculuğa Başladığı Tarihle Son Noktaya Ulaştığı Tarih Arasın­daki Süre

Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğa başladığı tarihle son noktaya ulaştığı tarih arasın­da ne kadar süre geçtiğini belirleyin. Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğa başladığı tarih: (16 Mayıs 1919) Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğunun bitiş tarihi; (27 Aralık 1919) Bu iki sura arasındaki zaman ise 7 ay 10 gün kadardır. Etiket:ataturkun yolculuga basladigi tarih ile son noktaya ulastigi tarih arasinda ne kadar sure gectiharitaya göre Atatürkün yolculuğa ... Devamını Oku »

Komşu Köpeği Komşuya Ürümez Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Komşu Köpeği Komşuya Ürümez Atasözünün Anlamı Nedir Komşudaki uygunsuz kişi, başkalarını incitse de komşusunu rahatsız etmez anlamına gelir. Etiket:komşu köpeği komşuya ürümezkomsu kopegi komsuya üremezkomşu köpeği komşuya ürümez anlamikomşu köpeği komşuya ürümez atasözü anlamıkomsunun kopegi komsuya üremezkomşunun köpeği komşuya ürümezkomşu köpeği komsuya üremez atasözünün anlamıkomşunun köpeği komşuya ürümez anlamıkomşunun köpeği komşuya ürümez atasözünün anlamıkomşu köpeyi komşuya ürümez ata sözünün anlamı ... Devamını Oku »

Ev Alma Komşu Al Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Ev Alma Komşu Al Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Bir kimse bir ev alacağı zaman önce komşulara bakmalıdır. Çünkü, alacağı ev iyi bile olsa komşuların yüzünden o evde huzurlu bir yaşam süremez. Etiket:ev alma komşu alEv alma komşu al atasözü açEv alma komşu al atasözünün açıklamasıEv alma komşu al atasözünün anlamıev alma komşu al ın anlamı nedirev alma komsual Devamını Oku »

Kafa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Kafanın Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Kafa kelimesinin eş anlamlısı baş kelimesidir. Baş ile kafa aynı anlama gelmektedir. Mesela, başında saç yok ile kafasında saç yok cümleleri aynı anlamdadır. Etiket:kafa eş anlamlısıkafa kelimesinin eş anlamlısıkafanın eş anlamlısı nedirkafa eş anlamlısı nedirkafanın eş anlamlısıKafa es anlamikafanın eş anlamıbaş kafa eş anlamlısıkafa eşkafa kelimesinin eş anlamlısı nedir Devamını Oku »

Zor Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Zorun Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Zor kelimesinin birçok eş anlamlısı vardır. Bunlar; Çetin, elem, keder, tasa, kahır, ağıt kelimeleridir. Saydığımız tüm kelimeler zor kelimesinin eş anlamlısıdır. Etiket:zor eş anlamlısızor kelimesinin eş anlamlısı nedirzor es anlami nedirzor eş anlamlısı nedir Devamını Oku »

Scroll To Top