Son Haberler

Aylık Arşiv: Kasım 2016

Şifa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Şifanın Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Yazınız Şifa kelimesinin eş anlamlısı deva kelimesidir. Şifa ile deva aynı anlamdadır. Mesela, “Doktorların hiç biri hastalığa bir şifa bulamadılar” ile “Doktorların hiç biri hastalığa bir deva bulamadılar” cümleleri aynı anlamdadır. Etiket:şifanın eş anlamlısı5 sınıf şifanın eş anlamlısışifa es anlamışifa nın eş anlamlısı nedirşifa sözcüğünün eş anlamlısı nedirşifa efacebookşifaşifanın eşanlamlısınedirşifanın eş anlamı nedir Devamını Oku »

Atatürk’ün Yolculuğa Başladığı Tarihle Son Noktaya Ulaştığı Tarih Arasın­daki Süre

Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğa başladığı tarihle son noktaya ulaştığı tarih arasın­da ne kadar süre geçtiğini belirleyin. Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğa başladığı tarih: (16 Mayıs 1919) Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğunun bitiş tarihi; (27 Aralık 1919) Bu iki sura arasındaki zaman ise 7 ay 10 gün kadardır. Etiket:atatürk ün yolculuğa başladığı tarihle son noktaya ulaştığı tarih arasında ne kadar süre geçtiatatürkün yolculuğa başladığı tarihle ... Devamını Oku »

Komşu Köpeği Komşuya Ürümez Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Komşu Köpeği Komşuya Ürümez Atasözünün Anlamı Nedir Komşudaki uygunsuz kişi, başkalarını incitse de komşusunu rahatsız etmez anlamına gelir. Etiket:komşu köpeği komşuya ürümezkomsu kopegi komsuya üremezkomşu köpeği komşuya ürümez anlamikomşu köpeği komşuya ürümez ne demekkomsukomsunun kopegi komsuya üremezkomşunun köpeği komşuya ürümezkomsu kopegi komsuya üremez atasozunun ve anlamikomşunun köpeği ürümez anlamıkomşu köpeği komşuya ürümez atasözü Devamını Oku »

Komşuda Pişer Bize De Düşer Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Komşuda Pişer Bize De Düşer Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Çevremizdekiler, yakınlarımız iyi, güzel ve büyük şeyler elde edebilirler. Böyle bir durumda, onlardan bizim de yararlanma olasılığımız olur. Etiket:komşuda pişer bizede düşerkomşuda pişer bizede düşer cümlekomsudakimsuda piser bizede duser ile ilgili cymlekomşuda pişer bizede düşer ile ilgili cümlelerkomşuda pişer bizede düşer en kısasıkomşuda pişer bizede düşer atasözünün anlamıkomşuda pişer bizede düşer ... Devamını Oku »

Hayır Dile Komşuna Hayır Gelir Başına Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Hayır Dile Komşuna Hayır Gelir Başına Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Kişinin kardeşi için yaptığı dua, kendisi içinde geçerlidir. Kişi başkaları için dualarda veya iyi dileklerde bulunursa, başkaları da onun için iyi dileklerde bulunurlar anlamına gelir. Etiket:hayır dile komşuna hayır gelir başınahayır dile komşuna hayır gelir başına anlamıhayir dile komsuna hayir gelir basina anlamı kısacaHayır dile komşuna hayır gelir başına atasözünün ... Devamını Oku »

Kafa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Kafanın Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Kafa kelimesinin eş anlamlısı baş kelimesidir. Baş ile kafa aynı anlama gelmektedir. Mesela, başında saç yok ile kafasında saç yok cümleleri aynı anlamdadır. Etiket:kafa kelimesinin eş anlamlısıkafa kelimesinin eş anlamlısı nedir Devamını Oku »

Zor Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Zorun Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Zor kelimesinin birçok eş anlamlısı vardır. Bunlar; Çetin, elem, keder, tasa, kahır, ağıt kelimeleridir. Saydığımız tüm kelimeler zor kelimesinin eş anlamlısıdır. Etiket:zor kelimesinin eş anlamızor kelimesinin eş anlamlısı Devamını Oku »

Scroll To Top