Son Haberler

Aylık Arşiv: Kasım 2016

Şifa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Şifanın Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Yazınız Şifa kelimesinin eş anlamlısı deva kelimesidir. Şifa ile deva aynı anlamdadır. Mesela, “Doktorların hiç biri hastalığa bir şifa bulamadılar” ile “Doktorların hiç biri hastalığa bir deva bulamadılar” cümleleri aynı anlamdadır. Etiket:şifanın eş anlamlısışifa nın eş anlamlısı nedirşifa es anlamışifanın es anlamlısı nedirşifaşifa eş anlamlışifa es anlamlısı nedirşifa sözcüğünün eş anlamlısı nedireş anlamlı şifafacebook Devamını Oku »

Atatürk’ün Yolculuğa Başladığı Tarihle Son Noktaya Ulaştığı Tarih Arasın­daki Süre

Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğa başladığı tarihle son noktaya ulaştığı tarih arasın­da ne kadar süre geçtiğini belirleyin. Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğa başladığı tarih: (16 Mayıs 1919) Haritaya göre Atatürk’ün yolculuğunun bitiş tarihi; (27 Aralık 1919) Bu iki sura arasındaki zaman ise 7 ay 10 gün kadardır. Etiket:atatürkün yolculuga basladigi tarihle son noktaya ulastigi tarih ne kadar sure geçtigini belirleyinatatürkün yolculuğuyla basladığı son noktaharitaya ... Devamını Oku »

Komşu Köpeği Komşuya Ürümez Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Komşu Köpeği Komşuya Ürümez Atasözünün Anlamı Nedir Komşudaki uygunsuz kişi, başkalarını incitse de komşusunu rahatsız etmez anlamına gelir. Etiket:komşu köpeği komşuya ürümezkomsu kopegi komsuya üremezkomşu köpeği komşuya ürümez anlamikomşu köpeği komşuya ürümez atasözü anlamıkomsunun kopegi komsuya üremezkomşu köpeği komşuya ürümez ne demekkomşu köpeği komşuya ürümez atasözünün anlamıkomsukomşunun köpeği komşuya ürümezkomşu köpeği komşuya üreme Devamını Oku »

Komşuda Pişer Bize De Düşer Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Komşuda Pişer Bize De Düşer Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Çevremizdekiler, yakınlarımız iyi, güzel ve büyük şeyler elde edebilirler. Böyle bir durumda, onlardan bizim de yararlanma olasılığımız olur. Etiket:komşuda pişer bizede düşerkomsuda piser bizede duser cumle icinde kullanilmasikomşuda pişer bizede düşer cümlekomşuda pişer bizede düşer ile ilgili cümlelerkomsudakomşuda pişer bizede düşer atasözünün anlamıhayır dile komşuna ha komşuda pişer bizede duseryır gelir ... Devamını Oku »

Hayır Dile Komşuna Hayır Gelir Başına Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Hayır Dile Komşuna Hayır Gelir Başına Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Kişinin kardeşi için yaptığı dua, kendisi içinde geçerlidir. Kişi başkaları için dualarda veya iyi dileklerde bulunursa, başkaları da onun için iyi dileklerde bulunurlar anlamına gelir. Etiket:Hayır dile komşuna hayır gelir başına atasözünün anlamıhayır dile komşuna hayır gelir başınahayır dile komşuna hayır gelie basına anlamıhayır dile komşuna hayır gelir başına anlamıhayir ... Devamını Oku »

Ev Alma Komşu Al Atasözünü Bir Cümleyle Açıklayınız

Ev Alma Komşu Al Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca Bir kimse bir ev alacağı zaman önce komşulara bakmalıdır. Çünkü, alacağı ev iyi bile olsa komşuların yüzünden o evde huzurlu bir yaşam süremez. Etiket:ev alma komşu al atasözünün anlamı nediratasözleri ev alma komşu alev alma komşu al atasözleri ve anlamları Devamını Oku »

Kafa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Kafanın Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Kafa kelimesinin eş anlamlısı baş kelimesidir. Baş ile kafa aynı anlama gelmektedir. Mesela, başında saç yok ile kafasında saç yok cümleleri aynı anlamdadır. Etiket:kafa kelimesinin eş anlamlısıkafa eş anlamlısıkafa es anlamkafa kelimesinin eş anlamı nedirkafa kelimesinin eş anlamlısı nedirkafa kelimesinin eş seslisikafanın eş anlamı Devamını Oku »

Zor Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir

Zorun Eş Anlamlısı Nedir Kısaca Zor kelimesinin birçok eş anlamlısı vardır. Bunlar; Çetin, elem, keder, tasa, kahır, ağıt kelimeleridir. Saydığımız tüm kelimeler zor kelimesinin eş anlamlısıdır. Etiket:zor eş anlamlısızor kelimesinin eş anlamlısızor kelimesinin eş anlamlısı nedirzor es anlami nedirzor eş anlamlısı nedirzor kelimesinin eş anlamızor un eş anlamlısı nedir Devamını Oku »

Scroll To Top