Son Haberler

Aylık Arşiv: Mart 2016

Atatürk’ün “Türk milletindenim diyen insanlar, her şeyden evvel ve mutlaka, Türkçe konuşmalıdır.” sözünü açıklayınız

Atatürk’ün “Türk milletindenim diyen insanlar, her şeyden evvel ve mutlaka, Türkçe konuşmalıdır.” sözünü kısaca açıklayınız Bir milletin varlığını uzun yıllar devam ettirebilmesi, mili değerlerine sahip çıkıp çıkmamasına bağlıdır. Dil, bir ülkenin milli değerlerindendir, milleti diğer milletlerden ayıran özelliklerdendir. Dil, aynı zamanda milletin namusudur. Namusuna sahip çıkmak için herkes zerine düşen görevi yapmalıdır. Türk milleti aynı dili konuşursa herkes birbirini anlar, ... Devamını Oku »

Hastalar Yoksullar Ve Düşkünler İçin Kurulan Vakfın Adı Nedir

Hastalar Yoksullar Ve Düşkünler İçin Kurulan Vakıf Nedir Cevaap: Darülaceze Bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan, din, mezhep, dil, ırk, sınıf ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bakıma muhtaç kimsesiz, yaşlı ve sakat insanların her türlü ihtiyacını karşılayan vakıftır. Etiket:yaşlılar icin kurulmuş vakıf Devamını Oku »

Penguenler hangi kutupta yaşarlar?

Penguenler Güney kutbunda mı kuzeyde mi yaşarlar Penguenler, Güney kutbunda, Avustralya, Güney Amerika, Güney Afrika ve Galapagos kıyılarında yaşarlar. Kuzey kutbunda yaşamazlar. Etiket:penguenler hangi kutupta yaşar Devamını Oku »

Kasırga nedir? Kısaca Anlamı

Kasırga ne ne demektir ne anlama gelir Çok şiddetli, çevrintili, en tehlikeli ve yıkıcı tropik fırtınalardan biridir. Kasırganın hızı saatte 120 km’yi aşmaktadır. Bu yüzden ciddi hasarlara neden olmaktadır. Etiket:kasırga nedir kısacakasırga nedir 5 sınıf Devamını Oku »

Komşuluk, Selamlaşmak, Hediyeleşmek, Kul hakkı kavramlarının ne anlama geldiğini yazınız

Komşuluk, Selamlaşmak, Hediyeleşmek, Kul hakkı kavramlarının anlamı nedir kısaca Komşuluk: Komşu olma durumudur. Bir yerleşim alanında evleri birbirine yakın ya da bitişik bulunan kişi ya da aileler için kullanılan kavramdır. Selamlaşmak: İnsanların birbirlerine karşılıklı olarak selam gösterisinde bulunmaları. Hediyeleşmek: Karşılıklı olarak he­diye alıp vermek. İnsanların ucuz da olsa birbirlerine bir şeyler vermeleridir. Kul hakkı: İnsanların birbirleriyle münasebetlerinde doğan, birbirleri üzerlerin­deki haklarına denir. Devamını Oku »

Scroll To Top