Son Haberler

Aylık Arşiv: Şubat 2016

Sizce bilgisayar yapımında ne gibi gelişmeler olacaktır?

Bilgisayar yapımında ne gibi gelişmeler olacaktır? 4. sınıf Teknoloji günden güne gelişmekte, her gün yeni yeni bilgisayarlar üretilmektedir. Gelişen teknoloji ile beraber bence ilerde beynimizden geçenleri okuyabilen ve kağıttan daha ince bilgisayarlar olacak. Bu bilgisayarları telefon gibi cebimizde taşıyabileceğiz. Devamını Oku »

Neler Öğrendik Yaprak Döken Ağaçlar Cevapları

2. Sınıf Türkçe Neler Öğrendik Yaprak Döken Ağaçlar Etkinlikleri Soru 1 Sonbaharda yaprakların rengi nasıldır? Sonbaharda, yaprakların rengi yeşilden sarıya ve kırmızıya döner. Soru 2 Metinde mevsimlerle ilgili hangi özellikler anlatılıyor? Kış: Kışın ormanlar yapraklarını dökmüş ağaçlardan oluşur. Sonbahar: Sonbaharda, rengi yeşilden sarıya ve kırmızıya dönen yapraklar ormanların tabanını kaplar. İlkbahar: Ağaçlar yeni yapraklar çıkarır ve yer rengârenk çiçeklerle dolar. Yaz: Yer altındaki ... Devamını Oku »

Yırtıcı İşkembe Çelebi Efendi Metni

6. sınıf Türkçe Öğün Yayınları çalışma kitabı, sayfa 89, 90, 91, 92, 93, 94 1. Etkinlik haysiyet: Değer, saygınlık, itibar. nazlanmak: Naz yapmak, cil­velenmek. yırtıcı: Beslenmek için başka hayvanları parçalayarak yiyen (hayvan). ihtimal: Bir şeyin olabilmesi durumu, olabilirlik, olasılık. bilemek: Kesici aletlerin ağzını çark, zımpara, eğe, bileği taşı vb.nde keskinleştirmek, keskin duruma getirmek yalvarıp yakarmak: Çok yalvarmak. pösteki: Koyun veya keçi postu. meğer: Bilinmeyen, farkında olunmayan bir ... Devamını Oku »

Okulunuzla dünya arasında birbirini kapsayan neler bulunur

Okulunuzla dünya arasında birbirini kapsayan neler bulunur şemaya yazınız bu etkinliği bulunduğunuz i, ilçe, mahalle ve okul adına göre yapabilirsiniz. … İlkokulu (Okulunuzun Adı) – … Atatürk (Okulunuzun Bulunduğu Mahallenin Adı) – … Şehri (Şehrinizin Adın) – … Ülkesi (Türkiye) … Kıtası (Avrupa ya da Asya) Devamını Oku »

3. Sınıf Yurt Türküsü Dinleme Metni 2. Etkinlik

3. sınıf Türkçe Özgün Yayınları çalışma kitabı, sayfa 156, 157, 158 2. Etkinlik Aşağıdaki soruları cevaplayınız 1. Dinlediğiniz şiirin konusu nedir? Dinlediğim şiirin konusu yurttur. 2. Dinlediğiniz şiirin ana duygusu nedir? Dinlediğim şiirin ana duygusu yurt sevgisi olabilir. 3. Şair, bu şiiri neden yazmış olabilir? Şair, bu şiiri vatana olan sevgisini anlatmak için yazmış olabilir. Etiket:yurt türküsü Devamını Oku »

Yurt Türküsü Dinleme Metni 1. Etkinlik

3. sınıf Türkçe Özgün Yayınları çalışma kitabı, sayfa 156, 157, 158 1. Etkinlik Aşağıdaki boşlukları metni dinlerken tamamlayınız. Güzel yurdun dağlarını Uzaktan göresim gelir Keskin esen yellerine Kendimi veresim gelir. Ninniyle salladın beni Şefkatle kolladın beni Sevginle beni bağladın Güzel yurdum, güzel yurdum. Devamını Oku »

Kaşağı Metni

6. sınıf Türkçe Öğün Yayınları çalışma kitabı, sayfa 95, 96, 97, 98, 99, 100 1. Etkinlik Keşke arkadaşıma bağırmasaydım. Keşke terli terli su içmeseydim. Tüh! Türkçe defterimi bulamıyorum. Keşke her şeyi yerli yerine koysaydım. 2. Etkinlik Cümleler Seni bu kadar hiddetlendirecek ne yaptı ki? Attan düşmemek için eyer sıkı bağlamalısın. Tayları görmek için çiftliğe gittik. 3. Etkinlik Okumuş olduğunuz metni, ... Devamını Oku »

İnsanlar hangi hak ve özgürlüklere sahiptir

İnsan hangi hak ve özgürlüklere sahiptir kısaca İnsanların her biri kişisel hak ve özgürlüklere sahiptir. Bu hak ve özgürlükler, yaşama hakkı, sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkı, eğitim hakkı, seçme ve seçilme hakkı, barınma hakkı ev ulaşım hakkıdır. Devamını Oku »

Scroll To Top