Son Haberler

Aylık Arşiv: Ocak 2016

Depremin Süresini ve Büyüklüğünü Ölçen Aletin Adı Nedir?

Depremin şiddetini Ölçen Alet Nedir Kısaca Yer sarsıntılarının büyüklüğünü, süresini, saatini ve merkezini ölçmeye yarayan alete Sismograf adı verilir. Sismofraf adı verilen alet herhangi bir sarsıntı anında, üzerindeki ağırlığın atıldığından dolayı, çubuğun sabit kalarak, diğer bölümlerin salınması ilkesine göre çalışmaktadır Etiket:deprem saatin siddetini olcen aracdepremin Suresini ve büyüklüğünü ölçen aletdepremin suresini ve buyuklugunu olcen alet nedirdepremin süresini ve büyüklüğünü ölçen ... Devamını Oku »

Geçmişlerimizi anmak için neler yapılabilir?

Geçmişlerimizi anmak için neler yapabiliriz? kısaca yazınız Hepimiz yakın akrabalarımızdan bazılarını kaybetmişizdir. Kaybettiğimiz yakınlarımız için “geçmişlerimiz” tabiri kullanılır. Geçmişlerimizi anmak için şunları yapabiliriz; Mezarlarını ziyaret edilebilir, ruhlarına Fatiha veya Yasin surelerini okunabilir ve bolca dua edilebilir. Onların adlarına çeşme, minare, camii, kuran kurslu gibi eserler inşa edilebilir. Devamını Oku »

Ramazan ayı öncesi yapılan hazırlıklardan 5 tanesini yazınız

Ramazan ayından önce yapılan hazırlıklardan 5 tanesini yazar mısınız Ramazan ayı, Müslümanların farz olan orucu tuttukları aydır. Bu ayın gelişiyle Müslümanlar bazı hazırlıklar yaparlar. Müslümanların bu ay gelmeden yaptıkları hazırlıklar şunlardır; Ramazan ayı gelmeden evler temizlenir. Camilerin minarelerine mahyalar asılır. İftar ve sahur için alışveriş yapılır. İmsakiyeler hazırlanır ve dağıtılır. Zekat, sadaka ve fitre verilecek kişiler belirlenir. Reçel, komposto vb ... Devamını Oku »

Traktör Dozer Gibi Araçların Tekerlekleri Diğer Araçların Tekerleklerinden Neden Farklıdır?

Traktör Dozerin tekerlerinin diğer tekelerden farklı olmasının nedenini yazınız Traktör ve dozer gibi arabaların tekerlekleri farklıdır. Çünkü, traktör ve dozer gibi araçların tekerlekleri dağlık, taşlık ve toprak yollara göre yapıldığından böyle yerlerde daha rahat hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu araçlar, böyle zeminlerde hem kaymaz, hem de hızlı ve kolay hareket etmiş olur. Devamını Oku »

Kalp ile ilgili akrostiş şiir

Kalple ilgili akrostiş çalışması yapınız Kalp akrostiş şiiri Baş harfleri kalp olan şiir Kalsan ne iyi olur yanımda Aynı yastığa koyarım başımı Lale gibi güzel gözlerine bakar Pırıl pırıl ellerinden tutarım. Etiket:turk kalp vqk ile akrostiş şiir Devamını Oku »

Başında besmele olmayan sure hangisidir? Neden

Başında besmele bulunmayan surenin adı nedir kısaca Kuranda başında besmele bulunmayan tek sure Tevbe Suresidir. Bu surenin başında besmele bulunmayışını alimler farklı yorumlamışlardır. Bir kısım alimlere göre bu sure Enfal suresinin devamıdır. Bir kısım alimlere göre ise surenin içinde savaşın ilan edilmesinden dolayı başında besmele bulunmamaktadır. Etiket:başında besmele olmayan sure hangisidir Devamını Oku »

İstanbul’da yapılan ekonomik faaliyetler nelerdir?

İstanbul’daki ekonomik faaliyetlerin adlarını yazınız İstanbul’da birçok ekonomik faaliyet yapılmaktadır. Bu faaliyetlere örnek olarak şunları verebiliriz; Tarım, hayvancılık, balıkçılık, ormancılık, sanayi, reklam, madencilik, gıda, yünlü ve ipekli dokuma, hazır giyim, lastik, petrol ürünleri, madeni eşya, elektrikli makineler. Etiket:ekonomik faaliyetleristanbul'daki ekonomik faaliyetleristanbulda yapılan ekonomik faaliyetler nelerdiristanbul da en çok ekonomik faaliyetıstanbul ekonomik faaliyetistanbul ekonomik faaliyetleri nelerdirıstanbul un ekonomiİstanbulda ekonomik faaliyetler nelerdiristanbuldaki ... Devamını Oku »

Scroll To Top