Son Haberler

Aylık Arşiv: Kasım 2015

Derimizin vücudumuzdaki boşaltımda görevi nedir?

Derimizin vücudumuzdaki boşaltımdaki görevi nedir kısaca yazınız Derimiz, boşaltıma yardımcı olan bir duyumuzdur. Derinin boşaltımdaki görevini şöyle açıklayabiliriz: Su ve suda çözünmüş olan madensel tuzların terleme yoluyla dışarı atılmasını sağlar ve bu sayede vücut sıcaklığı dengede tutulmuş olur. Devamını Oku »

Çevre kirliliğini önlemek amacıyla kurulmuş olan kuruluşlar hangileridir? Ne tür faaliyetleri vardır.

Çevre kirliliğini önlemek amacıyla kurulmuş olan kuruluşların Ne tür faaliyetleri vardır kısaca yazınız Ülkemizde çevre kirliliğini önlemek amacıyla kurulan kuruluşlar şunlardır; Bu kuruluşlar  doğal ve kültürel çevreyi korumak için bilinçli, örgütlü, birlik ve beraberlik içerisinde çalışırlar. Bunların yaptıkları faaliyetleri teker teker açıklayalım; TEMA: Çevre kirliliğini ve çevre sağlığını korunmak, doğal zenginlikleri ve yeşil alanları korumak ve geliştirmek için çalışır. Çevko: ... Devamını Oku »

Alem yapmak deyiminin anlamı nedir?

Alem yapmak deyiminin anlamı ve açıklaması kısaca Kutlama yapmak, zevkli ve eğlenceli toplantılar yapmak, eğlenmek, çok eğlenmek anlamında kullanılan bir deyimdir. Örnek cümle; Eski sınıf arkadaşlarıyla gece boyunca alem yaptı. Devamını Oku »

Bayramlarda neler yaparsınız? Anlatınız

Bayramlarda neler yaparsınız kısaca açıklayınız Bayramlarda anne babamın ve akrabalarımın elini öper harçlık alırım, komşularıma bayramlaşmaya gider onlardan şeker alırım, en güzel elbiselerimi giyerim ve çeşit çeşit tatlılardan yerim. Devamını Oku »

Scroll To Top