Son Haberler

Aylık Arşiv: Ekim 2015

İslama göre hangi davranışlar ibadet sayılır?

Hangi davranışlar ibadettir kısaca yazınız İbadet deyince aklımıza namaz kılmak, oruç tutmak,zekat vermek ve hacca gitmek gelir. Bundan hariç oruçlunun uykusu bile ibadettir. Yetimin başını okşamak, aç ve susuz bir köpeği yedirip içermek ibadetler arasındadır. Etiket:islama göre hangi davranışlar ibadet sayılır kısaca Devamını Oku »

Ayet, sure ve cüz sözcüklerinin anlamları nedir?

Ayet, sure ve cüz terimlerinin anlamları nedir? kısaca Ayet; Kuran Sureleri oluşturan her bir bölüme denir. Kelime manası delildir. Sure; Kuran’ın oluşturan 114 sureden her birine verilen isimdir. Yüksek yer anlamındadır. Cüz; Kuranda 20 sayfadan oluşan bölümlere verilen isimdir. Etiket:ayet sure ve cüz sözcüklerinin anlamları Devamını Oku »

Kureyş Suresinin anlamı nedir?

Kurayş Suresinin anlamını yazınız Allahu teala Kureyşe büyük kolaylıklar sağlamıştır. Bunları Kuranda yer alan bu surede anlatmıştır. Surenin anlamı şöyledir; 1. Kureyş’e imkan sağlandığı için, 2. Kışın ve yazın yolculuk etme imkanı sağlandığı için, 3. Hiç olmazsa onun için bu Beyt’in (Kabe’nin) Rabbine kulluk etsinler! 4. Ki kendilerini açlıktan doyurdu ve onları korkudan emin kıldı. Devamını Oku »

İlahi kitap kavramının anlamını öğrenerek defterinize yazınız

İlahî kitap anlamı nedir kısaca yazar mısınız Allah, kullarına vermek istediği mesajları Peygamberlerine vahiyle göndermiştir. Cebrail vasıtasıyla Peygamberlerine gönderdiği mesajlardan oluşan kitaplara denir. İlahi kitapların üçü gönderildiği şeklini koruyamamış. Sadece Kuran günümüze kadar değişmeden gelmiştir. Çünkü, O’nu koruyan Allah’tır. Devamını Oku »

Scroll To Top