Son Haberler

Aylık Arşiv: Ekim 2015

Allah’ın emir ve yasaklarını peygamberlere ileten melek

Allah’ın emir ve yasaklarını peygamberlere ileten melek hangisidir Bu melek Cebrail(as)’dır. Allah vahyi bu melek aracılığıyla peygamberlerine bildirmiştir. Etiket:allahın emir ve yasaklarını hangi melek bldirirAllahın emir ve yasaklarını peygamberlere peygamberlerine gönderilme şekli nediryüce Allahın bir melek vasıtası ile peygamber emir ve yasaklarina iletmesiyüce allahın bir melek vasıtası ile peygamberlerine emir ve yasaklarını iletmesidirYüce Allahın bir melek vasıtasıyla peygamberlerine ve emir ... Devamını Oku »

İslama göre hangi davranışlar ibadet sayılır?

Hangi davranışlar ibadettir kısaca yazınız İbadet deyince aklımıza namaz kılmak, oruç tutmak,zekat vermek ve hacca gitmek gelir. Bundan hariç oruçlunun uykusu bile ibadettir. Yetimin başını okşamak, aç ve susuz bir köpeği yedirip içermek ibadetler arasındadır. Etiket:islama göre hangi davranışlar ibadet sayılır kısaca Devamını Oku »

Muhammedül Emin sözünün ne anlama geldiğini araştırınız

Muhammedül Emin sözü ne anlama gelir kısaca Emin Muhammed anlamına gelir. Emin demek güvenilir demektir. Peygamberimiz çok güvenilirdi, bu yüzden O’na bu isim verilmişti. Etiket:muhammed ül emin anlamiMuhammedül Emin kelimesinin anlamı nedirmuhammedül emin sözünün ne anlama gelirmuhamedul emin anlamimuhammedül emin isminin anlamı Devamını Oku »

Hz. Muhammed’in Kabe hakemliği onun hangi özelliğini göstermektedir?

Hz. Muhammed’in Kabe hakemliği onun hangi özelliğini gösterir kısaca Peygamberimizin Kabe hakemliği insanlar ona duydukları saygıyı ve ona duyulan güveni göstermektedir. Etiket:kabe hakemliği peygamberimizin hangi özelliğini gösterirhz muhammedin kabeyi putlardan temizlemesi onun hangi özelliğidirkabe hakemliği olayı peygamberimizin en çok hangi özelliğini gösterirkabe hakemligi peygamberimizin hangi ozelligini gostermez Devamını Oku »

Ayet, sure ve cüz sözcüklerinin anlamları nedir?

Ayet, sure ve cüz terimlerinin anlamları nedir? kısaca Ayet; Kuran Sureleri oluşturan her bir bölüme denir. Kelime manası delildir. Sure; Kuran’ın oluşturan 114 sureden her birine verilen isimdir. Yüksek yer anlamındadır. Cüz; Kuranda 20 sayfadan oluşan bölümlere verilen isimdir. Etiket:ayet sure ve cüz sözcüklerinin anlamlarıayet sure ve cüz kavramlarının anlamlarıayet sure cuz kavramlarının anlamıayet cuz sure sozcuklerinin anlamalini arastirayet süre ve cüz ... Devamını Oku »

Kureyş Suresinin anlamı nedir?

Kurayş Suresinin anlamını yazınız Allahu teala Kureyşe büyük kolaylıklar sağlamıştır. Bunları Kuranda yer alan bu surede anlatmıştır. Surenin anlamı şöyledir; 1. Kureyş’e imkan sağlandığı için, 2. Kışın ve yazın yolculuk etme imkanı sağlandığı için, 3. Hiç olmazsa onun için bu Beyt’in (Kabe’nin) Rabbine kulluk etsinler! 4. Ki kendilerini açlıktan doyurdu ve onları korkudan emin kıldı. Devamını Oku »

İlahi kitap kavramının anlamını öğrenerek defterinize yazınız

İlahî kitap anlamı nedir kısaca yazar mısınız Allah, kullarına vermek istediği mesajları Peygamberlerine vahiyle göndermiştir. Cebrail vasıtasıyla Peygamberlerine gönderdiği mesajlardan oluşan kitaplara denir. İlahi kitapların üçü gönderildiği şeklini koruyamamış. Sadece Kuran günümüze kadar değişmeden gelmiştir. Çünkü, O’nu koruyan Allah’tır. Etiket:ilahi kitap kavramının anlamını öğrenerek defterinize yazınız Devamını Oku »

Scroll To Top