Son Haberler

Aylık Arşiv: Eylül 2015

Şükür, dua ve selam sözcüklerinin anlamlarını yazınız

Şükür, dua ve selam sözcüklerinin anlamları nelerdir kısaca *Şükür; Allah’ın bizlere vermiş olduğu nimetlere karşı hoşnutluk ve minnettarlık ifade eder. *Dua; Kalbin Allah’a yönelip, O’ndan yardım istemesidir. Aciz olan kul Allah’tan yardım diler. *Selam; Müslümanın başka bir Müslümanla karşılaştığında söylediği sözdür. Devamını Oku »

Kur’an-ı Kerim’den Yüce Allah’ın her şeyi bir ölçü ve düzen içinde yarattığını ifade eden iki ayet meali

Yüce Allah’ın her şeyi bir ölçü ve düzen içinde yarattığını ifade eden iki ayet meali bularak defterinize yazınız Yüce Allah evrende bulunan her şeyi belli bir düzen içerisinde yaratmış ve bu düzene Kuran’da yer vermiştir. Mülk Suresi 3 ayette “O ki, birbiri ile âhenktar yedi göğü yaratmıştır. Rahmân olan Allah’ın yaratışında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevir de bir bak, bir bozukluk görebiliyor ... Devamını Oku »

Evren, Akıl ve İhlâs sözcüklerinin anlamlarını yazınız

Evren, akıl ve ihlâs sözcüklerinin anlamlarını araştırınız kısaca Evren; Bütün gezegenleri içinde barındıran ve tüm maddeleri içinde barındıran enerji kaynaklarına denir. Akıl; Bilgiye, kavramaya ve anlamaya ulaşma yeteneğine denir. Dini olarak insanı mükellef yapan kavramdır. İhlas; İnsanın, yüce Allah’ın istediklerinden başka her şeye karşı kendini kapatması ve samimi olması anlamına gelir. Devamını Oku »

Doğruluk ve güvenilirliğin bir insanın başarısına etkisi ne gibi etkisi olur?

Doğruluk ve güvenilirliğin bir insanın başarısına etkisi ne olabilir Çevrenizden örnekler vererek açıklayınız Doğruluk ve güvenirliğin birçok etkisi olabilir. İlk önce Peygamberimizin hayatına bakabiliriz. Peygamberimiz güvenilir ve doğru olduğu için ona inanmayan müşrikler eşyalarını ona emanet ediyorlardı. Doğruluk insanı her alanda başarıya götürür. Diğer insanlara karşı itibarını artırır. İş yapılacağı zaman herkes doğru ve güvenilir insanlarla çalışmak ister. Yalancı ve ... Devamını Oku »

Tabaka ile ilgili cümleler

Tabaka kelimesi ile ilgili örnek cümleler *Gökyüzü yedi tabakadan oluşur. *Bir iki tabaka aşağıda altın rezervi olabilir. *Al tabakada yeni bir maden bulunmuş. Etiket:tabaka ile ilgili cumlelerTabaka kelimesi ile cümle Devamını Oku »

Kainattaki düzene örnekler verir misiniz? 5 tane

Kainattaki denge ve düzene örnekler veriniz kısa olsun *Güneşin doğudan doğması. *Yağmur yağarken damlaların birbirlerine çarpmaması. *Güneş ve ayın beli yörüngede yüzmesi. *Gece ve gündüz olayının meydana gelmesi. *Dünyanın güneşe gerektiği kadar mesafede bulunması. Etiket:kainattaki düzene örneklerkainat ile örnekler Devamını Oku »

Bugüne kadar, özellikle zamanlamaya dikkat etmenizden dolayı elde ettiğiniz bir başarı ya da kazanç oldu mu?

Zamanlamaya dikkat etmenizden dolayı elde ettiğimiz bir başarı ya da kazanç oldu mu kısaca açıklayınız Tabi ki de olmuştur. İnsan zamanlamaya dikkat ederse her zaman başarılı olur. Mesela; Öğretmenimin verdiği ödevi zamanında teslim ettiğimde bana tam not vermişti. Çalıştığım iş yerine zamanında gitmemden dolayı patron haftalığıma zam yapmıştı. Devamını Oku »

Scroll To Top