Son Haberler

Aylık Arşiv: Ağustos 2015

Evinizde teknolojik ürünlerden hangileri bulunuyor?

teknolojik-ev-aletleri

Evinizde teknolojik ürünlerden hangileri bulunuyor Bu ürünler size, yaşamınızda ne gibi kolaylıklar sağlıyor? Birçok teknolojik ürün bulunmaktadır. Bilgisayar, Televizyon, Radyo, Telefon gibi teknolojik aletler çevreden haberdar olmamızı ve kamuoyu oluşturmamızı sağlar. Çamaşır makinesi, Elektrikli süpürge, Fırınlı ocak, Bulaşık makinesi ve Ütü gibi araçlar ise yaşamımızı kolaylaştırır. Devamını Oku »

Sağlıkla ilgili teknolojik ürünlerin evlerde de kullanılmasının yararları neler olabilir?

tansiyon-aleti

Sağlık ürünlerin evlerde de kullanılmasının yararları neler olabilir Bu teknolojik aletlerin evde kullanılmasında büyük yarar vardır. Kronik tansiyon veya şeker hastalığı olan kişiler bu aletleri evlerde kullanarak sağlıklarını tehdit eden seviyeye gelmeden önce tedbir alabilirler. Eğer sonuç negatif çıkarsa hastaneye gidebilir yada 112 acil servisten faydalanabilirler. Özellikle yaşlı insanlar bu eşyaları evlerde bulundurmalı kendilerinin sık sık kontrolden geçirmelidir. Devamını Oku »

Yalan söylemek niçin kötü bir davranıştır?

Yalan neden kötü bir davranış açıklayınız Yalan söylemek münafıklığın alametleri arasındadır. Münafıklar ise cehennemin en alt tabakasında yer alacaklardır. Bu yüzden yalan kişiyi cehenneme sürüklediği için kötü bir davranıştır. Bunun yanında insan ilişkilerini de olumsuz etkiler. Yalan söylenen insanların bulunduğu bir toplumda güvenden söz edilemez. Güven olmayan bir ortamda ise insanlar kardeşçe yaşayamaz. Birbirlerine karşı kötü düşünceler içerisinde olurlar. Yalan iki ... Devamını Oku »

Hz. Muhammed’in insani özellikleriyle ilgili bir ayet meali

Hz. Muhammedin insani özellikleriyle ilgili bir ayet meali bularak defterinize yazınız Hz. Muhammed’de bizler gibi bir beşerdir. İnsani özelliklerinden Kuran’da bahsedilmiştir. Örneğin Kehf Suresi 110. ayette “De ki: Ben de sizin gibi bir insanım. Farklılık yalnızca, ‘ilahınız tek bir ilahtır’ şeklinde bana vahiy gelmesidir.” buyrulmuştur. Başka bir ayeti kerimede ise “Andolsun Allah’ın Resûlünde sizin için -Allah’ı ve âhireti arzu eden ... Devamını Oku »

Kuranı Kerim mealinden Hz. Lokman ile ilgili bir ayet meali bulunuz

Kuranda Hz. Lokman ile ilgili ayet meali söyler misiniz Allahu teala Kuranı Kerimde Lokman Suresi 13. ayette şöyle buyurmaktadır “Hani bir zamanlar  Lokman oğluna vererek demişti ki “Yavrucuğum, Allah’a ortak koşma, Çünkü ortak koşmak elbette büyük bir zulümdür.” Etiket:hz lokman ayetlerikuranı kerim mealinden hz lokman ile ilgili bir ayet mealikuranı kerimde hz lokman ile ilgili ayetler Devamını Oku »

Scroll To Top