Son Haberler

Aylık Arşiv: Temmuz 2015

Bir Kur’an-ı Kerim mealinden Kevser Suresinin kaçıncı sure ve kaç ayet olduğunu bulup deftere yazınız

Bir mealden Kevser Suresinin sırasını ve kaç ayetten meydana geldiğini yazınız Bu sure Kuranda 108. sırada yer almaktadır.  Ayet sayısı 3 tür. Etiket:bir Kuranı Kerimde mealinden Kevser Suresinin kaçıncı sure olduğunu ve kaç ayetten oluşturduğunu bulup deftere yazınız 4 sınıf ikokulkevser suresi kaçıncı sure ve kaç ayetten oluşurkevser suresi kaçıncı sure ve kaçayettten oluştuğunu bulunkevser suresi kaçıncı sure ve kaçıncı ... Devamını Oku »

Peygamberlere gelen mesajların temel amaçları nelerdir?

Peygamberlere gelen mesajların ortak amaçları nelerdir kısaca söyleyiniz Allah’ın gönderdiği tüm peygamberlerin temel amaçları insanlara Allah’ın bir olduğunu anlatmak ve insanları bir olan Allah’a ibadet etmeye yönlendirmektir. Kuranda birçok ayette peygamberlerin insanlara Tevhidi öğretmek için gönderildiği belirtilmiştir. Devamını Oku »

Hamdolsun ve Allah’a şükür sözleri nerelerde ve ne zaman kullanılır?

Hamdolsun ve Allah’a şükür sözlerini nerede kullanırız kısaca Allah’ın bizlere vermiş olduğu nimetlerin karşılığında hayatımızın her anında bu sözleri kullanırız. Mesela;  birine hal hatır sorduğumuzda iyi olduğunu söylerken Allah’a şükür iyiyim der. Buna benzer durumlarda bu sözler kullanılır. Bunun yanında Allah’ı övmek istediğimiz zamanda bunları kullanırız. Etiket:allaha şükür sözlerihamdolsun nerelerde kullanılırhamdolsun ve sabir kelimelerini nerelerde kullanırızhamdolsun ve allaha şükür sözlerini ... Devamını Oku »

Sevap ve Günah Kavramlarının Anlamlarını Yazınız

“Sevap” ve “günah” kavramlarının sözlük anlamları Sevap; Yapılan güzel ve iyi bir davranışın karşılığında Allah’tan verileceğine inanılan mükafattır. Günah; Dinimize göre kötü ve suç sayılan davranışlara denir. Bu fiillerin karşılığında Allah kullarını cezalandırır. Devamını Oku »

Güzel söz söylemek ve güzel davranışlarda bulunmak bize ne kazandırır?

Güzel söz söylemek ve güzel davranışlarda bulunmak bizlere ne kazandırır açıklayınız Bu davranışlar kişinin çevresi tarafından saygınlık kazanmasına ve sevilmesine neden olur. Hem biz mutlu oluruz hemde çevremizdeki insanlar mutlu olur. Bu dünyada mutlu olduğumuz gibi ahirette de mutlu oluruz. Etiket:güzel söz söylemek ve güzel davranışlarda bulunmak bize ne kazandırırguzel soz soylemek guzel davranışlar bulmak bize neler kazandırır Devamını Oku »

Scroll To Top