Son Haberler

Aylık Arşiv: Temmuz 2015

Peygamberlere gelen mesajların temel amaçları nelerdir?

Peygamberlere gelen mesajların ortak amaçları nelerdir kısaca söyleyiniz Allah’ın gönderdiği tüm peygamberlerin temel amaçları insanlara Allah’ın bir olduğunu anlatmak ve insanları bir olan Allah’a ibadet etmeye yönlendirmektir. Kuranda birçok ayette peygamberlerin insanlara Tevhidi öğretmek için gönderildiği belirtilmiştir. Devamını Oku »

Hamdolsun ve Allah’a şükür sözleri nerelerde ve ne zaman kullanılır?

Hamdolsun ve Allah’a şükür sözlerini nerede kullanırız kısaca Allah’ın bizlere vermiş olduğu nimetlerin karşılığında hayatımızın her anında bu sözleri kullanırız. Mesela;  birine hal hatır sorduğumuzda iyi olduğunu söylerken Allah’a şükür iyiyim der. Buna benzer durumlarda bu sözler kullanılır. Bunun yanında Allah’ı övmek istediğimiz zamanda bunları kullanırız. Etiket:hamd ve şükür nerelerde ve ne zaman kullanılırhamdolsun allaha şükürhamdolsun kelimesi nerede ve ne ... Devamını Oku »

Günlük hayatta kullanılan selamlaşma ifadeleri nelerdir?

Günlük hayatta kullandığımız selamlaşmada dini ifadeleri yazınız En çok selâmün aleykum ifadesini kullanırız. Bunun yanında hayırlı günler, iyi akşamlar,  hayırlı geceler, hayırlı sabahlar ve buna benzer ifadeleri kullanırız. Etiket:gunluk hayatta kullanfimiz selamlasma ifadelerini yazininizgünlük hayatta kulağınız selamlasma ifadelerigünlük hayatta kullanılan selamlaşma ifadelerigünlük hayatta selamlaşma biçimleriselamlasmak gunluk sozler Devamını Oku »

Sevap ve Günah Kavramlarının Anlamlarını Yazınız

“Sevap” ve “günah” kavramlarının sözlük anlamları Sevap; Yapılan güzel ve iyi bir davranışın karşılığında Allah’tan verileceğine inanılan mükafattır. Günah; Dinimize göre kötü ve suç sayılan davranışlara denir. Bu fiillerin karşılığında Allah kullarını cezalandırır. Devamını Oku »

Çevrenizde ne tür varlıklar bulunduğunu gözlemleyiniz. Bunları özelliklerine göre gruplandırarak defterinize yazınız

Çevrenizde ne tür canlılar bulunduğunu gözlemleyiniz ve deftere yazınız kısaca Çevremizdeki varlıkları görünen-görünmeyen, canlı cansız, konuşabilen-konuşamayan, düşünen-düşünemeyen, hareketli-hareketsiz ve doğuran-yumurtlayan diye gruplandırabiliriz. Etiket:çevremizdeki canlıları gözlemleyiniz deftere yazınız Devamını Oku »

Scroll To Top