Son Haberler

Aylık Arşiv: Temmuz 2015

Bir Kur’an-ı Kerim mealinden Kevser Suresinin kaçıncı sure ve kaç ayet olduğunu bulup deftere yazınız

Bir mealden Kevser Suresinin sırasını ve kaç ayetten meydana geldiğini yazınız Bu sure Kuranda 108. sırada yer almaktadır.  Ayet sayısı 3 tür. Etiket:İlhan yorgunum yorgunken hangi ayet okunur kendine gelmesi için Dinç olması için Kurandaki hangi sayfadan hangi surede kaçıncı ayet ve hangi ayetini okuyacak ki insan kendine gelecek Devamını Oku »

Peygamberlere gelen mesajların temel amaçları nelerdir?

Peygamberlere gelen mesajların ortak amaçları nelerdir kısaca söyleyiniz Allah’ın gönderdiği tüm peygamberlerin temel amaçları insanlara Allah’ın bir olduğunu anlatmak ve insanları bir olan Allah’a ibadet etmeye yönlendirmektir. Kuranda birçok ayette peygamberlerin insanlara Tevhidi öğretmek için gönderildiği belirtilmiştir. Devamını Oku »

Hamdolsun ve Allah’a şükür sözleri nerelerde ve ne zaman kullanılır?

Hamdolsun ve Allah’a şükür sözlerini nerede kullanırız kısaca Allah’ın bizlere vermiş olduğu nimetlerin karşılığında hayatımızın her anında bu sözleri kullanırız. Mesela;  birine hal hatır sorduğumuzda iyi olduğunu söylerken Allah’a şükür iyiyim der. Buna benzer durumlarda bu sözler kullanılır. Bunun yanında Allah’ı övmek istediğimiz zamanda bunları kullanırız. Etiket:hamdolsun ne demek ve nerelerde kullanılırAllaha hamd olsun sözlerhamdolsun ne zaman denirhamdolsun ve allaha ... Devamını Oku »

Sevap ve Günah Kavramlarının Anlamlarını Yazınız

“Sevap” ve “günah” kavramlarının sözlük anlamları Sevap; Yapılan güzel ve iyi bir davranışın karşılığında Allah’tan verileceğine inanılan mükafattır. Günah; Dinimize göre kötü ve suç sayılan davranışlara denir. Bu fiillerin karşılığında Allah kullarını cezalandırır. Devamını Oku »

Scroll To Top