Son Haberler

Aylık Arşiv: Nisan 2015

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir?

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir açıklar mısınız İnsanların birbirlerini dinlememeleri en büyük problemdir. Birine bir şey anlatacağımız zaman bizi dinlemezse o kişiyle iletişim kuramayız. Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar başlarını telefonlardan kaldırmıyorlar ve birbirleriyle iletişim kuramıyorlar. Devamını Oku »

Hayvanlara nasıl davranmalıyız?

Hayvanlara nasıl davranmalıyız açıklar mısınız İnsanlara gösterdiğimiz ilgi ve alakayı hayvanlara da göstermeliyiz. Onları kötü hava şartlarında bırakmamalı, aç olduklarında doyurmalı ve zarar vermemeliyiz. Etiket:hayvanlara karşı nasıl davranmalıyız Devamını Oku »

Cumhuriyetten önceki devletimizin adı neydi

Cumhuriyetten önceki devletimizin adı nedir açıklayınız Kısaca şu cevabı verebiliriz; Cumhuriyet ilan edilmeden önce devletimizin adı Osmanlı Devletiydi. Etiket:cumhuriyetten önceki devletimizin adıCumhuriyetten önce devletimizin adıcumhuriyetten önce devletimizin adı neydicumhuriyetten önceki devletimizin adı nedircumhuriyet ilan edilmeden önce devletimizin adı nedircumhuriyetten önce türkiyenin adıcumhuriyetten oncecumhuriyetten önce devletimizin adı nedirdevletimizin türkiye cumhuriyetinden önceki adı nedircumhuriyetin ilanından önce devletimizin adı Devamını Oku »

Bir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine ne denir?

Bir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine nedir açıklayınız İnsanlar birlikte hareket ederek işleri kolayca halledebilirler. Buna dayanışma adı verilir. Etiket:Bir isi basarmak icin bilgi beceri ve guclerin bir araya getirilmesibir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesi nedirbir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine ne denirbilgi beceri ve ... Devamını Oku »

Atatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olmuştur

Atatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olmuştur açıklayınız Bu okuldan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur. Etiket:atatürk okuldan ne olarak mezun olduaskeri liseden hangi rutbeyle cikiyoataturk askeri liseyi hangi rutbeyle mezun olmusturataturk askeri okuldan hangi rutbe ileAtatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olduatatürk askeri okulundan mezun olduğunda rütbesi neydiAtatürk okuldan ne olarak ayrıldımustafa kemal harp akademisinden hangi rütbe ile ... Devamını Oku »

Para kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adı

Para kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adı nedir Bu işlere meslek adı verilmektedir. Etiket:para kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adıpara kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adı nedirpara kazanmak için yapılan surekli yapılan işlerin ortak adıpara kazanmak için sürekli yapılan işlerin ortak adıpara kazanmak için yapilan islerpara kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adPara kazanmak icin yapilansurekli islerinortak ... Devamını Oku »

Sanayi inkılabı ile servet kaynağı olarak görülen tarımın öneminin azaldığı söylenebilir mi?

Sanayi inkılabı ile servet kaynağı olarak görülen tarımın öneminin azaldığı söylenebilir mi? açıklayınız Sanayi inkılabından sonra fabrikalar kurulmuştur. Kurulan bu fabrikalara eskiden tarımla uğraşan insanlar yerleşmiştir. Dolayısıyla tarımla uğraşanlar azalmış ve önemini kaybetmeye başlamıştır. Ancak yinede sanayi inkılabından tarım alanında yapılan işler çok kısa zamanda yapılmaya başlanmıştır. Devamını Oku »

Scroll To Top