Son Haberler

Aylık Arşiv: Nisan 2015

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir?

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir açıklar mısınız İnsanların birbirlerini dinlememeleri en büyük problemdir. Birine bir şey anlatacağımız zaman bizi dinlemezse o kişiyle iletişim kuramayız. Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar başlarını telefonlardan kaldırmıyorlar ve birbirleriyle iletişim kuramıyorlar. Devamını Oku »

Hayvanlara nasıl davranmalıyız?

Hayvanlara nasıl davranmalıyız açıklar mısınız İnsanlara gösterdiğimiz ilgi ve alakayı hayvanlara da göstermeliyiz. Onları kötü hava şartlarında bırakmamalı, aç olduklarında doyurmalı ve zarar vermemeliyiz. Devamını Oku »

Cumhuriyetten önceki devletimizin adı neydi

Cumhuriyetten önceki devletimizin adı nedir açıklayınız Kısaca şu cevabı verebiliriz; Cumhuriyet ilan edilmeden önce devletimizin adı Osmanlı Devletiydi. Etiket:Cumhuriyetten önce devletimizin adıcumhuriyetten önceki devletimizin adıcumhuriyetten önceki devletimizin adı nedircumhuriyetten önce devletimizin adı neydicumhuriyetten önceki devletimizin adı neydicumhuriyetten onceki devletlercumhuriyetten önceki devletin adıcumhuriyetten önceki devletin adı nedireski devletimizin adı nedirdevletin kurulmadan önceki adı Devamını Oku »

Bir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine ne denir?

Bir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine nedir açıklayınız İnsanlar birlikte hareket ederek işleri kolayca halledebilirler. Buna dayanışma adı verilir. Etiket:Bir isi basarmak icin bilgi beceri ve guclerin bir araya getirilmesibir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesi nedirbir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerinbir isi basarmak için beceri ve güçlerin bir ... Devamını Oku »

Sanayi inkılabı ile servet kaynağı olarak görülen tarımın öneminin azaldığı söylenebilir mi?

Sanayi inkılabı ile servet kaynağı olarak görülen tarımın öneminin azaldığı söylenebilir mi? açıklayınız Sanayi inkılabından sonra fabrikalar kurulmuştur. Kurulan bu fabrikalara eskiden tarımla uğraşan insanlar yerleşmiştir. Dolayısıyla tarımla uğraşanlar azalmış ve önemini kaybetmeye başlamıştır. Ancak yinede sanayi inkılabından tarım alanında yapılan işler çok kısa zamanda yapılmaya başlanmıştır. Devamını Oku »

Scroll To Top