Son Haberler

Aylık Arşiv: Nisan 2015

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir?

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir açıklar mısınız İnsanların birbirlerini dinlememeleri en büyük problemdir. Birine bir şey anlatacağımız zaman bizi dinlemezse o kişiyle iletişim kuramayız. Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar başlarını telefonlardan kaldırmıyorlar ve birbirleriyle iletişim kuramıyorlar. Devamını Oku »

Hayvanlara nasıl davranmalıyız?

Hayvanlara nasıl davranmalıyız açıklar mısınız İnsanlara gösterdiğimiz ilgi ve alakayı hayvanlara da göstermeliyiz. Onları kötü hava şartlarında bırakmamalı, aç olduklarında doyurmalı ve zarar vermemeliyiz. Devamını Oku »

Cumhuriyetten önceki devletimizin adı neydi

Cumhuriyetten önceki devletimizin adı nedir açıklayınız Kısaca şu cevabı verebiliriz; Cumhuriyet ilan edilmeden önce devletimizin adı Osmanlı Devletiydi. Etiket:Cumhuriyetten önce devletimizin adıcumhuriyetten önceki devletimizin adıcumhuriyetten önceki devletimizin adı nedircumhuriyetten önce devletimizin adı neydicumhuriyetten önceki devletimizin adı neydicumhuriyetten önce yurdumuzun adıcumhuriyet ilan edilmeden önce devletimizin adı nedircumhuriyetten önce devletimizin adı nedircumhuriyetten önceki devletin adı nedircumhuriyet kurulmadan önce devletimizin adı neydi Devamını Oku »

Bir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine ne denir?

Bir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine nedir açıklayınız İnsanlar birlikte hareket ederek işleri kolayca halledebilirler. Buna dayanışma adı verilir. Etiket:Bir isi basarmak icin bilgi beceri ve guclerin bir araya getirilmesibir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesi nedirbir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine ne denirbilgi beceri ve ... Devamını Oku »

Atatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olmuştur

Atatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olmuştur açıklayınız Bu okuldan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur. Etiket:Atatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olduAtatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olmuşturataturk askeri okuldan gangiataturk askeri okuldan hangi rutbe ileatatürk askeri okuldan hangi rutbeyle mezun olduAtatürk askeri okuldan kaç yılında ne olarak mezun olmuştur Devamını Oku »

Halkın kendini yönetme yetkisine sahip olması

Hangisi halkın kendini yönetme yetkisine sahip olması ne anlama gelir Milli Egemenlik  halkın kendini yönetme yetkisine sahip olmasına denir. Etiket:halkın kendi kendini yönetme yetkisine sahip olmasıhalkın kendi kendini yönetme yetkisine sahip olması ne demektirhalkın kendi kendini yönetme yetkisine sahip olması nedir Devamını Oku »

Sanayi inkılabı ile servet kaynağı olarak görülen tarımın öneminin azaldığı söylenebilir mi?

Sanayi inkılabı ile servet kaynağı olarak görülen tarımın öneminin azaldığı söylenebilir mi? açıklayınız Sanayi inkılabından sonra fabrikalar kurulmuştur. Kurulan bu fabrikalara eskiden tarımla uğraşan insanlar yerleşmiştir. Dolayısıyla tarımla uğraşanlar azalmış ve önemini kaybetmeye başlamıştır. Ancak yinede sanayi inkılabından tarım alanında yapılan işler çok kısa zamanda yapılmaya başlanmıştır. Devamını Oku »

Scroll To Top