Son Haberler

Aylık Arşiv: Nisan 2015

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir?

İnsanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir açıklar mısınız İnsanların birbirlerini dinlememeleri en büyük problemdir. Birine bir şey anlatacağımız zaman bizi dinlemezse o kişiyle iletişim kuramayız. Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar başlarını telefonlardan kaldırmıyorlar ve birbirleriyle iletişim kuramıyorlar. Etiket:insanlar arasındaki iletişimde en büyük problem nedir Devamını Oku »

Hayvanlara nasıl davranmalıyız?

Hayvanlara nasıl davranmalıyız açıklar mısınız İnsanlara gösterdiğimiz ilgi ve alakayı hayvanlara da göstermeliyiz. Onları kötü hava şartlarında bırakmamalı, aç olduklarında doyurmalı ve zarar vermemeliyiz. Etiket:hayvanları nasıl davranmalıyız Devamını Oku »

Cumhuriyetten önceki devletimizin adı neydi

Cumhuriyetten önceki devletimizin adı nedir açıklayınız Kısaca şu cevabı verebiliriz; Cumhuriyet ilan edilmeden önce devletimizin adı Osmanlı Devletiydi. Etiket:cumhuriyetten önce devletimizin adı neydicumhuriyetten önceki devletimizin adıtürkiye cumhuriyeti kurulmadan önceki devletimizin adıeskiden devletimizin adı neydicumhuriyet ilan edilmeden önce devletimizin adı nedirCumhuriyetten önce devletimizin adıcumhuriyetin ilanından önce devletimizin adı nedircumhuriyetin ilanından önce devletimizin adıcumhuriyet kurulmadan önce devletimizin adı neyditürkiye in önceki adı ... Devamını Oku »

Bir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine ne denir?

Bir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesine nedir açıklayınız İnsanlar birlikte hareket ederek işleri kolayca halledebilirler. Buna dayanışma adı verilir. Etiket:Bir isi basarmak icin bilgi beceri ve guclerin bir araya getirilmesibir işi başarmak için bilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesi nedirbilgi beceri ve güçlerin bir araya getirilmesibir işi başarmak için bilgi beceriBir işi başarmak için ... Devamını Oku »

Atatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olmuştur

Atatürk askeri okuldan hangi rütbe ile mezun olmuştur açıklayınız Bu okuldan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur. Etiket:Atatürk harp okulundan hangi rütbe ile mezun olduatatürk okuldan ne olarak mezun olduataturk askeri liseyi hangi rutbeyle mezun olmusturataturk mezun olduktan sonra hangi rütbe ilemustafa kemal harp akademisinden hangi rütbe ile mezun olmuştur Devamını Oku »

Para kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adı

Para kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adı nedir Bu işlere meslek adı verilmektedir. Etiket:para kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adıpara kazanmak için yapılan surekli yapılan işlerin ortak adıpara kazanmak için sürekli yapılan işlerin ortak adıpara kazanmak için yapilan islerpara kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adpara kazanmak için yapılan sürekli işlerin ortak adı nedir Devamını Oku »

Sanayi inkılabı ile servet kaynağı olarak görülen tarımın öneminin azaldığı söylenebilir mi?

Sanayi inkılabı ile servet kaynağı olarak görülen tarımın öneminin azaldığı söylenebilir mi? açıklayınız Sanayi inkılabından sonra fabrikalar kurulmuştur. Kurulan bu fabrikalara eskiden tarımla uğraşan insanlar yerleşmiştir. Dolayısıyla tarımla uğraşanlar azalmış ve önemini kaybetmeye başlamıştır. Ancak yinede sanayi inkılabından tarım alanında yapılan işler çok kısa zamanda yapılmaya başlanmıştır. Devamını Oku »

Scroll To Top