Son Haberler

Aylık Arşiv: Mart 2015

Duyarlı olmak ile ilgili örnek davranışlar nelerdir?

Duyarlı olmak ile ilgili örnek davranışlar hakkında kısaca bilgi Çöpleri yere atmak yerine çöp kutusuna atıp çevreye karşı duyarlı insan olabiliriz. Bunun yanında karşıdan karşıya geçmek isteyen küçük çocukları yada yaşlı kimseleri karşıya geçirebiliriz. Otobüste giderken yaşlılara yer vererek duyarlılık göstermiş oluruz. Her insanın duyarlı olması gerekir yani başka insanları düşünüp ona göre davranması gerekir. Yapılan yanlışları düzeltmeye çalışmalıyız. Etiket:duyarlı ... Devamını Oku »

Hz. Muhammed’in saç bakımıyla ilgili Hadisi şerifi

Peygamberimizin saç bakımıyla ilgili Hadisi şerifini yazabilirsiniz Peygamberimiz her yönüyle Müslümanlara örnek bir insandı. Gerek temizliğiyle gerekse ahlaki yönden insanların en güzeliydi. Peygamberimiz saçlarına çok iyi bakardı ve Müslümanlarında bakmalarını isterdi. Bu konuda”Kim saç bırakmışsa, onun bakımına dikkat etsin. ” Saçı olan, saçına ikram etsin” buyurmuştur. Etiket:saçla ilgili hadislersacla ilgili hpeygamber efendimizin sac bakimiyla ilgili bir hadisisaç temizliği ile ilgili hadisler Devamını Oku »

Kabeyi İnşaa eden peygamber hangi Peygamberdir?

Kabe’yi hangi Peygamber İnşa etmiştir? Allah’ın emri ile Hz. İbrahim ve oğlu birlikte inşa etmiştir. Etiket:kabeyi insa eden peygamberkabeyi insa eden peygamber kimdirkabeyi inşa eden peygamberlerkabeyi hangi peygamber insa etmistirKabeyi inşa eden peygamberin ismikabeyi inşa eden peygamber lerin isimlerikabeyi inşa edenKabeyi ilk inşa eden ve daha sonra tamir eden peygamber Kim peygamberler kimlerdirkabeyi hangi peygamberlerkabeyi hangi peygamber yaptı Devamını Oku »

Vahye dayalı dinler hangileridir?

Vahye dayalı dinler hangileridir? Nelerdir Kısaca Vahye dayalı dinler Allah tarafından Peygamberlerine gönderilmiş olan dinlerdir. Bu dinler 3 tanedir. İslamiyet, Hristiyanlık ve Yahudilik. Bunlardan sadece İslamiyet ilk şeklini koruyabilmiştir ve önceki ilahi dinlerin hükmünü kaldırmıştır. Etiket:vahye dayalı dinlervahye dayalı dinler nelerdirvahye nedirvahyevahye ne demekvahye dayalı ne demekvahye dayalı ilahi dinlervahye dayli dinlervahye dayanan ve dayanmayan dinlervahye dayqli dinler Devamını Oku »

Kur’anın ayet ve sureleri indikleri yere göre nasıl adlandırılır?

Kur’an-ı Kerimin ayet ve sureleri indikleri yere göre nasıl adlandırılır? Kuranın ayetleri sadece bir yerde inmemiştir. İniş yerine göre MEKKİ ve MEDENİ olmak üzere ikiye ayrılır. Etiket:kuranin ayet ve sureleri indikleri yere gore nasil adlandirilirayetler indirilis yerlerine gore nasil adlandirilirsureler kaça ayrılırsure ve ayetler indikleri yere göre nasıl adlandırılırKuran\ın ayet ve sureleri indikleri yere gore nasil adlandirilirkuranin ayet ve sureleri ... Devamını Oku »

Scroll To Top