Son Haberler

Aylık Arşiv: Mart 2015

Duyarlı olmak ile ilgili örnek davranışlar nelerdir?

Duyarlı olmak ile ilgili örnek davranışlar hakkında kısaca bilgi Çöpleri yere atmak yerine çöp kutusuna atıp çevreye karşı duyarlı insan olabiliriz. Bunun yanında karşıdan karşıya geçmek isteyen küçük çocukları yada yaşlı kimseleri karşıya geçirebiliriz. Otobüste giderken yaşlılara yer vererek duyarlılık göstermiş oluruz. Her insanın duyarlı olması gerekir yani başka insanları düşünüp ona göre davranması gerekir. Yapılan yanlışları düzeltmeye çalışmalıyız. Etiket:duyarlılık ... Devamını Oku »

Hz. Muhammed’in saç bakımıyla ilgili Hadisi şerifi

Peygamberimizin saç bakımıyla ilgili Hadisi şerifini yazabilirsiniz Peygamberimiz her yönüyle Müslümanlara örnek bir insandı. Gerek temizliğiyle gerekse ahlaki yönden insanların en güzeliydi. Peygamberimiz saçlarına çok iyi bakardı ve Müslümanlarında bakmalarını isterdi. Bu konuda”Kim saç bırakmışsa, onun bakımına dikkat etsin. ” Saçı olan, saçına ikram etsin” buyurmuştur. Etiket:hz muhammedin saç bakımıyla ilgili hadisi kısacasaç bakımı ile ilgili hadisler ve anlamlarısaçla ilgili hadislerhz ... Devamını Oku »

Kabeyi İnşaa eden peygamber hangi Peygamberdir?

Kabe’yi hangi Peygamber İnşa etmiştir? Allah’ın emri ile Hz. İbrahim ve oğlu birlikte inşa etmiştir. Etiket:kabeyi insa eden peygamberkabeyi insa eden peygamber kimdirkabeyi inşa eden peygamberlerkabeyi hangi peygamber insa etmistirkabeyi hangi peygamber inşa ettikabeyi hangi peygamber insaat ettikabeyi ilk inşa eden peygamber kimdirKabeyi ilk inşa eden ve daha sonra tamir eden peygamber Kim peygamberler kimlerdirKabeyi inşa eden peygamberin ismi Devamını Oku »

Vahye dayalı dinler hangileridir?

Vahye dayalı dinler hangileridir? Nelerdir Kısaca Vahye dayalı dinler Allah tarafından Peygamberlerine gönderilmiş olan dinlerdir. Bu dinler 3 tanedir. İslamiyet, Hristiyanlık ve Yahudilik. Bunlardan sadece İslamiyet ilk şeklini koruyabilmiştir ve önceki ilahi dinlerin hükmünü kaldırmıştır. Etiket:vahye dayalı dinlervahye dayalı dinler nelerdirvahye nedirvahyevahye dayalıvahye ne demekVahye dayalı dinler vikipediavahye dayalı Dinler hangileridir?Bunlardan hangisi aslını korumuşturvahye dayalı dinler hangileridir bunlardan hangileri aslını ... Devamını Oku »

Kur’anın ayet ve sureleri indikleri yere göre nasıl adlandırılır?

Kur’an-ı Kerimin ayet ve sureleri indikleri yere göre nasıl adlandırılır? Kuranın ayetleri sadece bir yerde inmemiştir. İniş yerine göre MEKKİ ve MEDENİ olmak üzere ikiye ayrılır. Etiket:ayet ve sureler indirildikleri yere gore isimlerikuranin ayet ve sure icindeki yere gore nadil adlandirilirkuranin ayet ve sureleri indikleri yere gore nasil adlandirilirsureler inis yerlerine gore kaca ayrilirsureler kaca ayrilir isimleri nedir Devamını Oku »

Scroll To Top