Son Haberler

Aylık Arşiv: Şubat 2015

Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir atasözünün anlamı nedir?

Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir ne demektir? Kısaca Açıklaması İnsan gençken tecrübesizliği nedeniyle zamanını, parasını, sağlığını boş yerlerde harcar, kıymetini bilmez. Yaşlandığı zaman gençliğindeki gibi sağlıklı olmaz yada daha çok zamanı olmaz. Ancak bunlardan tecrübe kazanır. Bu sefer tecrübe kazanmasına rağmen gençken bulduğu şansları yaşlılıkta bulamaz. Daha sonra gençliğinde yaptıklarını düşünür ancak elinden bir şey gelmez. Devamını Oku »

Ağaç yaprağıyla gürler atasözünün anlamı nedir?

Ağaç yaprağıyla gürler açıklaması ne demektir? Kısaca Bir insanın yalnız başına önemli işleri başarması çok zordur. Ancak yakın akrabalarının yardımıyla önemli işler başarabilir. Nasıl ağacı güzelleştiren yaprakları, çiçekleriyse insanları güzelleştiren de yakınlarıdır. Etiket:ağaç yaprağıyla gürlerAğaç yaprağıyla gürler anlamıağaç yaprağıyla gürler atasözünün anlamıağaç dalıyla gürlerağaç yaprağıyla gürler ne demekağaç dalıyla gürler atasözünün anlamıağaç yaprağıyla gürler tdkağaç yaprağıyla gürler atasözünün anlamı nedir ... Devamını Oku »

Ülkemizde arıcılık nerede yapılır?

Türkiyede arıcılık en çok nerede yapılır? Kısaca Türkiye ılıman iklim kuşağında olduğu için farklı bitki örtülerine sahiptir. Buda arıcılığın gelişmesini sağlamıştır. En çok Ege Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’nde gelişmiştir. Muğla, Artvin, Çanakkale illerinde arıcılık önemli bir yere sahiptir. Etiket:arıcılık nerelerde yapılırarıcılık en çok hangi bölgede yapılırarıcılık faaliyeti en fazla hangi bölgede yapılırarıcılık hangi iklimde yapılırtürkiyede arıcılık nerelerde yapılırülkemizde arıcılık en çok nerede Devamını Oku »

Scroll To Top