Son Haberler

Aylık Arşiv: Şubat 2015

Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir atasözünün anlamı nedir?

Gençliğin kıymeti ihtiyarlıkta bilinir ne demektir? Kısaca Açıklaması İnsan gençken tecrübesizliği nedeniyle zamanını, parasını, sağlığını boş yerlerde harcar, kıymetini bilmez. Yaşlandığı zaman gençliğindeki gibi sağlıklı olmaz yada daha çok zamanı olmaz. Ancak bunlardan tecrübe kazanır. Bu sefer tecrübe kazanmasına rağmen gençken bulduğu şansları yaşlılıkta bulamaz. Daha sonra gençliğinde yaptıklarını düşünür ancak elinden bir şey gelmez. Devamını Oku »

Ağaç yaprağıyla gürler atasözünün anlamı nedir?

Ağaç yaprağıyla gürler açıklaması ne demektir? Kısaca Bir insanın yalnız başına önemli işleri başarması çok zordur. Ancak yakın akrabalarının yardımıyla önemli işler başarabilir. Nasıl ağacı güzelleştiren yaprakları, çiçekleriyse insanları güzelleştiren de yakınlarıdır. Etiket:ağaç yaprağıyla gürlerağaç yaprağıyla gürler atasözünün anlamıağaç yaprağıyla gürler anlamıAgaç yaprağıyla gürler Atasözü anlamı ve hikayesiağaç yaprağıyla gürler atasözünün anlamı nedirağaç yaprağıyla gürler atasözünün anlamı nedir kısaağaç yaprağıyle ... Devamını Oku »

Ülkemizde arıcılık nerede yapılır?

Türkiyede arıcılık en çok nerede yapılır? Kısaca Türkiye ılıman iklim kuşağında olduğu için farklı bitki örtülerine sahiptir. Buda arıcılığın gelişmesini sağlamıştır. En çok Ege Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’nde gelişmiştir. Muğla, Artvin, Çanakkale illerinde arıcılık önemli bir yere sahiptir. Etiket:arıcılık en fazla hangi bölgede yapılır Devamını Oku »

Scroll To Top